Blog > Komentarze do wpisu

Samochwała w kącie stała

Jakoś między wczoraj a dziś mija czwarta rocznica zainaugurowania przeze mnie tego bloga.

b

Tak sobie wspominkowo i autotematycznie tylko powiem, że pierwszą komentatorką była Drakaina (nic dziwnego, znamy się i przyjaźnimy w RL); że pierwsza recenzja była z Trylogii Czarnych Kamieni Anne Bishop, ładnych parę lat przed jej polskim wydaniem; pierwszy wpis muzyczny był, jakże nieprzewidywalnie, o Radiohead, a pierwszy filmowy, wierzcie lub nie, o adaptacji Zmierzchu. Najbardziej energiczna dyskusja wywiązała się pod mało entuzjastycznym wpisem o Firefly (a dwie kolejne pod notkami o niby-campie u Meyer i o polskiej fantastyce). Najwięcej wpisów jest o Doktorze (choć to dopiero niecałe półtora roku znajomości...), o Sherlocku Holmesie, o Stargate i o wampirach. Pierwszym i jedynym wpisem, który trafił na stronę główną gazeta.pl, był ten o Star Treku Abramsa. A tak w ogóle - oto lista moich ulubionych moich wpisów. A co mi tam, się zareklamuję:


5. Recenzja, z której jestem najbardziej zadowolona: ta z Tigany Guya Gavriela Kaya. Bo niewiele bym w niej dziś zmieniła. 

4. Tekst, który najbardziej nie pasuje do tematyki bloga: recenzja z Hamleta z Davidem Tennantem i Patrickiem Stewartem.

3. Esej, których chciałabym w przyszłości pisać trochę więcej, czyli moja rozprawa z koncepcją romantycznej przyjaźni

2. Ten moment, kiedy zobaczyłam na własne oczy, jak działają konwencje gatunku, czyli relacja z oglądania Star Warsów na seminarium magisterskim w naszym instytucie.

1. Zabawa nieistniejącym filmem, czyli jedyny wpis, za który kiedykolwiek dostałam nagrodę :)

Bonusowo: recenzja z najgorszej książki, jaką w życiu czytałam.

 

Zamierzam pisać dalej i dociągnąć, jak dobrze pójdzie, co najmniej do pięciu lat. A następny wpis, obiecuję, będzie nieco mniej z gatunku "samochwała", a bardziej z gatunku "o czymś" :)

wtorek, 27 grudnia 2011, ninedin

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/12/27 21:49:47
Brawo! Zwierz przeczytał wszystkie wpisy i nawet jeśli recenzja Hamleta jest totalnie nie na miejscu ( choć w sumie są w nim aktorzy z Doktora i Star Treka więc może nie tak zupełnie nie na miejscu) to znalezienie jej w sieci było dla zwierza wydarzeniem radosnym - bo chciał się bardzo dowiedzieć co inni myślą. Wszystkie wpisy zwłaszcza te Doktorowe ( zwierz też zaliczył dopiero pół roku znajomości) zwierz uwielbia. I czeka na następne. Sam zwierz czwartą rocznicę blogowania będzie obchodził w marcu:)
-
2011/12/28 00:01:21
Gratulacje!
-
2011/12/28 08:58:28
Gratulacje :) pisz nam jak najdłużej!
-
2011/12/28 09:02:57
To może z okazji rocznicy w końcu się ujawnię? Czytam bloga od paru miesięcy, od czasu, gdy jedna z twoich studentek podesłała mi link do tekstu o romantycznej przyjaźni - i od pewnego czasu zbieram się do komentowania, bo nie znoszę osobiście czytających-niekomentujących.
Tak czy inaczej, powodzenia w dalszym blogowaniu, bo blog nader interesujący. A dotychczasowy lurker postara się nie być już lurkerem :)

An-Nah
-
2011/12/28 11:22:55
Dzięki Wam wszystkim;
@ An-Nah: witam i zapraszam!
-
2011/12/29 22:26:35
Gratulacje z okazji rocznicy! Bardzo ciekawe zestawienie:-) Co najmniej do pięciu?! To brzmi jak mojej mamy "o ile dożyjemy";-P Żadnych co najmniej, masz pisać do końca świata i jeden dzień dłużej;-)
-
2011/12/29 23:42:23
ja bym napisał "do końca świata" a na dwa dni wcześniej napisać kilka bonusowych notek :-)

Gratulację, zwłaszcza, że sam pamiętam, jak odnalazłem twojego bloga na bloxie lata temu, nudząc się niemiłosiernie w pracy i przemielając bloxowe katalogi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...